חפש בבלוג זה

יום שלישי, 26 בפברואר 2013

תחפושת מקורית לפורים

כל שנה בערך חודש לפני פורים אנחנו מתחילים במשא ומתן עם הילדים. 
השנה זה היה קצר במיוחד. בדיוק ראינו סרט של החבובות כמה ימים לפני שהעלנו את הנושא לדיון משפחתי ותוך כדי ששאלנו עילי כבר הודיע בנחרצות של בן 6 דעתני- אני רוצה להיות אנימל (aminal, או בשמו העברי- חיה). יונתן בחר את קרמיט. לגבי אביגיל עדיין לא כל כך ידעתי מה לעשות, אבל החלטתי לא להחליט בינתיים. 
שבועיים לפני פורים התחלתי לאסוף חומרים. מצאתי בחנות יד שנייה שתי פאות מדובללות- כתומה (בילבי) וורודה מרוטה שידעה ימים עליזים יותר :) קניתי זקן שחור בחנות תחפושות, כדורי קלקר בגדלים שונים, חתיכות לבד צבעוניות ומצאתי שרוולי פרווה וורודים של איזה תחפושת ישנה. בנחלת בנימין פגשתי מישהי שקנתה בד תכלת עם נצנצים. לא יודעת מה היא עשתה עם זה, אבל ישר ראיתי את פוטנציאל "בת הים הקטנה" וקניתי גם חתיכה.
כל החומרים חיכו בשקית, וארבעה ימים לפני הדד-ליין התחלנו. מי שרוצה פירוט מדיוק של איך עשינו את זה שימשיך לקרוא ומי שלא- שידלג לתמונות.
הוראות הכנה, מהקל לכבד. (בלי בת הים, זה כבר גזרה וזה יותר מסובך....)

איך להכין תחפושת מקורית לפורים?


קרמיט הצפרדע - (Kermit From The Muppet show) תחפושת לאמהות עובדות

מה שצריך זה כדור קלקר, חתיכת לבד ירוקה, מכנסיים ירוקים, חולצה ירוקה וקפוצ'ון ירוק. תכל'ס אפשר לתפור הכל על קפוצ'ון בלי ריצ'רץ, אבל לא היה לי... 
על הקפוצ'ון תפרתי שני חצאי כדור קלקר עטופים בבד לבן עם ציור של האישונים (לא עגולים!! כמו בתמונה)
את הלבד גזרתי בצורת משולשים עם צווארון עגול, החלק הקדמי והחלק האחורי לא מחוברים אחד לשני כדי שהבד יוכל להמתח כשלובשים את החולצה. וזה הכל!!!!


אנימל מהחבובות (Animal from The Mupprt show) -

עומר בנה את הראש בעיסת נייר. על בלון מנופח לגודל שגדול יותר מהראש מניחים שכבות של קרעי נייר (ממוחזר!) טבולות במעט מים, דבק פלסטי, קמח ומלח (אומרים שזה מקשה...) אחרי כל שכבה צריך לחכות שיתייבש. מי שלא רוצה לעמוד כמו אהבל (סליחה עומר, מתה עליך) עם מפזר חום ולחמם בלון שיתחיל כמה ימים קודם ...
אם הבלון לא התפוצץ עדיין זה הזמן להיפטר ממנו. לא להילחץ אם הראש עדיין לא קשה מספיק. עם הדבק הכל יתחזק ויתקשה. דבר ראשון בודקים שהראש נכנס פנימה ואם לא מגדילים את החור בתחתית. על הראש מסמנים את המיקום של העיניים והפה וחותכים את הפה. מסמנים מיקום לאף ומחוררים. (חור של שני ס"מ בערך)
אנחנו השתמשנו בפרווה וורודה שהייתה שרוול של משהו, אפשר להשתמש גם בפרווה קנויה. עוטפים הכל ומדביקים עם דבק חם. רצוי להתחיל מאזור העיניים שיהיה חלק יחסית, ולמשוך את הפרווה אחורה. ככל שמתרחקים מההתחלה כל העסק מתקמט ונוצר עודף של פרווה. פשוט חותכים את המיותר ומדביקים חזרה. לא נלחצים מטלאים וקמטים כי בכל מקרה זה יהיה מוסתר על ידי השערות. לסנטר (טוב, זה לא ממש סנטר. החלק שמתחת לפה) משתמשים בחתיכה נפרדת ועוטפים גם מבפנים שיהיה נעים... אנחנו הדבקנו ספוגים בחלק הפנימי, גם בצידי הראש וגם למעלה, שיהיה רך ונעים. 


שערות- זה היה קצת מתיש.... גזרתי קווצות שיער מהפאות שהכינותי מבעוד מועד ו"סגרתי" אותן ע"י טבילה בשעווה של נר (נשמה). השתמשתי בהרבה כתום (בילבי) וקצת ורוד לגיוון. את הקווצות מדביקים לראש ב"נקודות" דבק חם בעיקר בעורף, בשפם ובזקן (בזקן השתמשנו בשערות קצרות ומתולתלות יותר) 
אף- כדור קלקר עטוף בלבד אדום, מתוח ע"י אזיקון. לא צריך להדביק. מחוררים את הפרווה ומושכים פנימה את הלבד. 
מדביקים את השוליים מסביב לחור וגוזרים את הלבד המיותר.
עיניים- עוטפים חצי כדור קלקר בבד לבן ומדביקים מאחור, מדביקים רצועת בד כתום בתור עפעף. מדביקים לראש ומעל מדביקים חתיכת פרווה שחורה שעירה במיוחד (מה שיותר שעיר- יותר טוב!) אנחנו השתמשנו בזקן שחור מחנות תחפושות. אחרי שהעיניים מחוברות מציירים את האישונים (למה אחרי? כדי שההבעה תצא כמו שרצינו).


פה- ליצירת השפה התחתונה תפרתי רצועה של בד כתום בצורת גליל ומילאתי באקרילן מכרית ישנה. אני תפרתי באוברלוק אבל אפשר גם במכונה או ביד. את השיניים תפרתי כל אחת בנפרד, ומילאתי באקרילן (אותה כרית ממקודם...)
אחרי שמחברים את השפה (דבק חם כמובן) ממקמים את השיניים ומדביקים. כדאי להשאיר רווחים קטנים ביניהן, זה יוצר הבעה מצחיקה... 
על חולצה לבנה גיהצנו תמונה של אנימל (יש ניירות כאלו שמדפיסים עליהם במדפסת ביתית ומגהצים על הבגד) וג'ינס קצר מדי, מקלות תופים (או של אוכל סיני...) וזה הכל!!
אין תגובות: